СИРІЯ. САЙДАНАЙСКИЙ МОНАСТИР РІЗДВА БОГОМАТЕРІ

Історично-біографічний нарис (історична частина)продовження... 

 

Сайданайский жіночий Православний Монастир Різдва Божої Матері (1), був заснований на місці явлення Пресвятої Богородиці візантійському імператорові Флавію Петру Саватію Юстиніану Першому (2), у середині 6 століття нашої ери, на горі, що має висоту 1 500 м над рівнем моря, у провінції Дамаска. 

 

Згідно з легендою 546 - 547 роках Юстиніан Великий прямував в черговий військовий похід і шлях його лежав через Сирійські Землі. У Сайданаї, провінції Дамаска, він вирішив зупинитись для відпочинку. А під час полювання, Юстиніан побачив прекрасну газель і почав переслідувати її, так він гнався за нею до пагорба однієї з найвищих гірських масивів околиць Сайданаї. Однак, коли Юстиніан спробував убити її своєю стрілою, в потоці осяйного світла, на місці газелі він побачив Пречисту Діву Марію, у білому повітряному вбранні. На що вона сказала йому: « Кого ти намагаєшся вбити, невже ти хочеш стріляти в Божу Матір?», і явила свою волю звести на цьому місці монастир, якому вона буде протегувати. Згідно з легендою, другий раз Пресвята Богородиця з`явилася Юстиніану, щоб підказати йому план зведення монастиря. 

 

Першою настоятелькою монастиря була сестра імператора. На її прохання, одним із паломників, що прямували в Єрусалим до Гробу Господнього, в монастир була привезена Чудотворна Ікона Божої Матері, одна з чотирьох, написаних апостолом Лукою, зберігається вона в невеликій каплиці храмового комплексу, в срібному кіоті, який відкривається раз на рік в день пам`яті Святого Луки. Ікона мироточить, відома багатьма чудесами і зціленнямі. 

 

Монастир і його Святині однаково шановані християнськими і мусульманськими громадами, і є одним з найвидатніших і найпроцвітаючих жіночих монастирів в Сирії. На території храмового комплексу знаходиться притулок створений для дівчаток-сиріт. 

 

 

___________ 

1. Антіохійський Патріархат. 

2. Святий Благовірний цар Юстиніан і цариця Феодора 

 

 

 

Автор нарису - колишній місцевий житель Сирії (Дамаск - Хомс - Масьяф (мухафаза Хами)) 

Свидетельство о публикации № 99709
Просмотров: 13 | Рейтинг: 0
Добавлено: 08.01.2018 в 21:24
Рецензии к произведению:
Вера Деревская
11.01.2018 11:23:04

Дякую Ольга за цікавий історичний нарис . де пройшли шляхи Пресвятої Богородиці , а зараз стоїть монастир Різдва Божої Матері..Благословення Вам Божого.

Войдите на сайт!
ответ от Ольга Липа на рецензию от Вера Деревская
Щиро дякую, Вірочко. Нехай Господь Вас береже!

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Эдуард Неганов
12.01.2018 17:51:24

Спасибо, Оля, за интересный рассказ! Хай щастить!

Войдите на сайт!
ответ от Ольга Липа на рецензию от Эдуард Неганов
Искренне спасибо, Дрогой Эд. Удачи тебе во всем !

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Для возможности добавления рецензий, войдите на сайт!