Сирія. Дамаск Біблійний. «Печера першої крові»

Історично-біографічний нарис... 

 

 

«У кожної культурної людини є дві батьківщини – та де народився і Сирія», - Андре Парро(1) 

 

Перша згадка в Біблії 

Дамаск – перше місто з нині існуючих на Землі, яке згадується в Старому Заповіті. Згідно Біблійної історії, місто Дамаск засноване Вусом, правнуком Ноя. Перша згадка про Дамаск у Священному Писанні з'являється в Книзі Буття, у світлі оповіді про Авраама, який почувши про полонення родича свого, праведного Лота, вступив у бій з царями (2) , завдав поразки ворогам і переслідував їх до Ховы, розташованої ліворуч Дамаска (Буття 14:14 - 14:15). 

 

Гора Касьюн 

За однією з теорій походження назви міста Дамаска, воно веде свою історію від арамейської «демшак», що означає кров брата. Згідно з місцевим переказом, Каїн убив Авеля в печері на горі Джебель-Касьюн, розташованої на північної околиці Дамаска, на висоті 1155 метрів над рівнем моря, внаслідок чого, вона отримала назву «Магарат ад-Дам», «Печера першої крові». Побачивши злочин, вона скрикнула від жаху першого вбивства на юній Землі, хотіла закритися і поглинути вбивцю, але Архангел Гавриїл ( у Ісламі Джебраил) перешкодив цьому, підтримавши склепіння печери рукою і залишивши відбиток долоні на ній, так як така смерть була б не покаранням, а лише порятунком для Каїна. Над печерою збудована Мечеть, це Священне місце однаково шановане християнськими і мусульманськими громадами. А в місті Ез-Забадані, в околицях Дамаска, розташована Шиїтська Мечеть Набі Хабиль, побудована в 1599 році де зберігається саркофаг, шанований як могила першого невинно убієнного мученика, Авеля (в Ісламі Хавель), його довжина становить близько 7 метрів, надгробок могили має 5 метрів 71 см в довжину, і 1 метр 80 см в ширину. 

 

Тут, у центрі Середземноморських Земель, де зароджувалася цивілізація і розквітала незаймана земля, що породила безліч пахучою рослинності і живих душ багатоликої і самобутньої фауни(3) , цвіте найдавніша перлина і б'ється її серце, серце світу. 

_____________________________________________________ 

 

1. Андре Парро (15 лютого 1901, Дезандан, Ду — 24 серпня 1980, Париж), професор кафедри близькосхідної археології та загальної історії мистецтв, а так само перший директор всесвітньо відомого музею Лувр у Франції. В період часу з 1920 року по 1968 рік брав активну участь і керівництво в археологічних розкопках на території Сирії, Лівану та Іраку. 

 

2 . з Кедорлаомером, царем Еламским, Фидалом, царем Гоимским, Амрафелом, царем Сеннаарским, Ариохом, царем Елласарским, - чотири царі проти п'ятьох. Буття. Біблія. Старий заповіт. 

 

 

3 Буття. Біблія. Старий Заповіт. Глава 1 : 11 «І сказав Бог: Нехай земля вродить зелень, траву, яка сіє насіння, дерево плодюче, що за родом своїм плід приносить, в якому насіння його на землі. І сталося так. 12 : І зробила земля зелень, траву, що розсіває насіння за родом її, і дерево, що приносить плід, в якому насіння його за родом його. І побачив Бог, що це добре». 

 

Буття 1:24: ...І сказав Бог: «Нехай земля зробить живих душ за їхніми родами: домашня тварина, всяка рухома тварина і земної звірини з його роду». Буття. 1:30: «А всім звірам земним, і всім птахам небесним, і кожному, що плазує по землі, у якому душу живаючи, [дав] Я всю зелень трав'яну в їжу. І стало так». 

 

Автор нарису - колишній місцевий житель Сирії (Дамаск - Хомс - Масьяф (мухафаза Хами)) 

 

 

до нових зустрічей ... 

 

 

Свидетельство о публикации № 99601
Просмотров: 14 | Рейтинг: 0
Добавлено: 02.01.2018 в 23:25
Рецензии к произведению:
Вера Деревская
03.01.2018 17:52:07

Спасибо Оля за интересную ,познавательную статью...Цікаво. що у людини є дві Батьківщини, там де народився і ще Сирія...Як для мене. це нове відкриття...Дякую , чекаю продовження..

Войдите на сайт!
ответ от Ольга Липа на рецензию от Вера Деревская
Нехай Господь Благословить Вас, Дорога Вірочка, Ви сонячний промінчик на величезному небозводі, оптиміст, людина, яка з радістю і цікавістю відкритий назустріч нашому багатогранному Світу і його таємниць. Щире спасибі. Зі Святами Вас.

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Эдуард Неганов
12.01.2018 18:05:19

Спасибо, Ольга, за интересный рассказ! За желание поделиться с нами своими знаниями! Пусть Ангелы и Бог помогают тебе в этом благородном деле!

Войдите на сайт!
ответ от Ольга Липа на рецензию от Эдуард Неганов
Дорогой Эд, искренне спасибо, пусть хранят тебя Ангелы, пусть пребудет с тобой Божья Благодать!

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Для возможности добавления рецензий, войдите на сайт!