…з ними треба тільки так

Чималенька черга вишикувалася на автобусній зупинці на 

привокзальній площі міста Чугуєва. 

 

Як давно я тут була! Ще дівчинкою я часто їздила додому 

потягом, коли навчалась в художній школі. Ще тоді я 

критично оглядала площу, бачучи її іншою. З лівої сторони 

росли якісь незрозумілі хащі і дерева, закриваючи собою 

круті і довгі сходи на гору. Я мріяла, що колись ці хащі 

приберуть, сходи полагодять, зроблять і побілять красиві 

парапети. Насадять декоративні рослини, зробять квітники. 

А чому б і ні? Зробили ж так на станції Куп’янськ-Вузловий. 

Я все це просто бачила в своїй уяві. Але, на жаль, цього 

не сталося навіть через багато років. 

 

Сьогодні вівторок. Зрозуміло, чому так багато людей. 

Міська влада запровадила безкоштовний проїзд для пенсіонерів автобусом від залізничного вокзалу до центра міста і аж до Харкова двічі на тиждень — у вівторок і в четвер. Таке нововведення діяло по всьому Чугуївському району, і в нашому районі теж. Такий безкоштовний проїзд діяв по всій Харківській області. 

Ми з чоловіком також часто користуємося цією приємною послугою. Треба лише показати водієві пенсійне посвідчення. 

 

Ось, нарешті, під’їхав автобус. Їдемо. Люди перемовляються між собою. Прислухалася. Якась жінка доводила чоловікові, який сидів попереду нас, своє незадоволення владою. Говорила вона російською мовою. Це і не дивно, адже Чугуїв — російськомовне місто. Їй ніхто не робив ніяких зауважень. Кожен розмовляв тією мовою, до якої звик з дитинства. 

Мій чоловік запитав, чим же вона так незадоволена. 

— Да вот ввели субсидии. Но мне её не дали. 

— Чому не дали? — питає чоловік. 

— Говорят, что надо принести какие-то документы, необходимые для оформления. 

— Ну так несіть! Вам же ніхто їх не буде збирати. Це ж Ваша справа. Значить щось у Вас не так. 

 

А вона продовжує: 

— Вот мне звонят мои родственники, как хорошо у них в России. И зарплаты там выше, и пенсии. Цены на всё низкие. Не то, что у нас. 

Я не стрималась та й кажу: 

— Ну так, а в чому справа? Тут Вас ображають, субсидію не оформляють. Їдете безкоштовно в автобусі. Розмовляєте своєю рідною мовою і Вам ніхто не заперечує. Вас ніхто тут не тримає! Валізу — в руки, на вокзал і — в Росію. Чому Ви ідосі тут? Ви можете пояснити, чому Ви ще в Україні? Візьміть статус біженця і Вас Росія залюбки відправить в Чувашію, в Тинду чи ще кудись подалі. 

 

І не треба гудити нашу владу на весь автобус. Люди все розуміють і ніхто Вас тут не підтримує. 

— Так, а я что?.. Я ничего… І змовкла. 

 

Коли ми вийшли з автобуса, до нас підійшов той чоловік, з яким сперечалась ця жінка. 

— Я вже не знав, що їй казати. Дякую Вам! 

Ми відказали йому, що з такими нічого панькатись, а казати: — Валіза — вокзал — Росія. Все! Якщо люди не розуміють, що роблять і кажуть (і, можливо, роблять це навмисне), то з ними треба тільки так. 

2017 рік 

Світлина автора 

 

Свидетельство о публикации № 104031
Просмотров: 13 | Рейтинг: 0
Добавлено: 10.08.2018 в 21:20
Рецензии к произведению:
Вера Деревская
10.08.2018 22:04:35

Так. багато таких, що живуть в Україні. а прославляють Росію..Там теж є багато, що не живуть . а виживають...я теж так думаю-подобається Росія. їдьте туди, може вам і буде краще...

Але...наша влада робить все щоб підвищити своє блаполуччя. а не народу...Як по мені. дайте нормальну пенсію,тим хто робив і пінсіонери не будуть йти за цією ніщенською субсідією На цій же субсідіі. теж наживається влада...

Войдите на сайт!
ответ от Надежда Крайнюк на рецензию от Вера Деревская
Вера, и ещё хочу добавить. В России может и лучше, чем у нас, но только в больших городах (Москва, Питер и др.) и то не во всех. А на остальной, большей части территории полная нищета. Я не случайно назвала Чувашию и Тынду. Потому что знаю, что там.

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
ответ от Надежда Крайнюк на рецензию от Вера Деревская
Віро, можливо Ви і маєте рацію, але ж не все так просто в тій ситуації, в якій опинилась наша країна. Те що дісталось нинішній владі — пуста казна, повний безлад у всіх галузях, анексія Криіму, неоголошена війна і т. д. Ви ж не будете заперечувати, що все це непросто. І я незадоволена багато чим, але звалювати все в одну купу не можна. Найбільше зло в нашій країні — це корупція. Успіхів у боротьбі з нею я поки що не бачу. Не кажу, що все добре у нас. Та все ж... ***Я цілий місяць пролежала в обласній лікарні. Операція. Установа державна, але за все довелося платити, хоч офіційно медицина безкоштовна. Влетіло в копієчку. А все одно, я бачу позитивні зміни. У нас в селищі проводиться реконструкція лікарні. Поставили металопластикові вікна, замінили скрізь двері, утеплили будівлю. Причому, не тільки лікарні приводять в порядок, а й школи, дитсадки. Відновлюють дороги і тротуари. Витрачаються величезні суми грошей. Може й крадуть, але я бачу реально, що робиться для людей. Харків не впізнати. *** Пройшла чутка, що аналізи будуть платні. Плату відмінили. Прийшла в терапевтичне відділення здавати кров на аналіз, бачу оголошення "Вхід тільки в бахілах". А до аптеки треба вертатися. Потім побачила скриньку з бахілами з написом "Чисті бахіли". А на підлозі ще скринька "Використані бахіли". Отже бахіли безкоштовні! Швидка допомога працює дуже оперативно. !0-15 хвилин і лікар біля хворого. Ну і це ще не все. Зрушення є, хоч і повільні. Ліки дорогі, купую за свої гроші, тому що державна програма для важкохворих працює геть слабо. Не задоволена цим? Так. Але гудити все підряд не буду. ***Мої знайомі приїжджають з Італіїї, їдуть в Україну для протезування зубів. Кажуть, що їм дешевше виходить дорога в обидва кінці, ніж заплатити за протезування в Італії. Оце Вам приклад. *** Давайте дивитися на життя більш оптимістично!

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Эдуард Неганов
13.08.2018 11:51:26

Правильно, Надежда! Я тоже таким так говорю. Но их и палкой с Украины не выгонишь. Приехали В Украину, живут здесь и ещё

стараются нагадить. А я Украину всей душой люблю! Здесь я себя человеком почувствовал! Спасибо, тебе, дорогая, за

публикацию! Хай щастить!

Войдите на сайт!
ответ от Надежда Крайнюк на рецензию от Эдуард Неганов
Эдуард, спасибо за отклик. ***В том-то и дело, что они это делают специально. Сами они никогда отсюда не уберутся.

Войдите на сайт или зарегистрируйтесь
Для возможности добавления рецензий, войдите на сайт!